reklama

Povaha amerického farmaceutického priemyslu. Len amerického ?

Keď Ralph Nader kandidoval na funkciu prezidenta, jedným z jeho cieľov bolo zrušiť finančnú podporu pre korporácie. Uvažoval, že keď kongres môže zrušiť sociálnu podporu pre matky a deti (čo predstavuje len menej než 3 % z celkového rozpočtu), tak je hádam načase eliminovať finančnú podporu pre korporácie (viac než 17 % federálneho rozpočtu). Nader sa rýchlo sústredil konkrétne na finančnú výpomoc pre farmaucetický priemysel, pretože Američania platia za každý liek dvakrát: najprv vo forme financovania výskumu, aby sa dokázalo, že liek je neškodný a účinný a potom opäť, keď vám ho lekár predpíše a vy zaň zaplatíte v lekárni.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

Ono sa, samozrejme, veľa rozpráva o rôznych konšpiratívnych teóriách, napríklad o lekároch, ktorí potláčajú účinné liečebné prostriedky, ale to vôbec nie je podstatné, i keby to bola pravda. Tu vôbec nemusí byť žiadna konšpirácia. My máme kapitalistický systém, kde má každá jedna osoba právo vyrastať a zarábať peniaze. Každá veľká korporácia má právo zarobiť toľko peňazí, koľko sa len dá a práve z toho dôvodu veľké korporácie dostávajú väčšie množstvo peňažnej výpomoci od vlády, než malé. Z toho sa dá vyvodzovať, že veľké korporácie sú oveľa dôležitejšie, než malé.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Farmaceutický priemysel je príklad toho najhoršieho, čo v kapitalizme je. Nasledujúci úryvok uverejňujeme s dovolením autora knihy "Prečo zvieratá nedostávajú infarkty... ale ľudia áno" Dr. Matthiasa Ratha:

1. Účelom a hnacou silou farmaceutického priemyslu je zvyšovať odpredaj liekov na liečenie chorôb a nachádzať nové ochorenia, aby bolo možné predávať existujúce lieky.

2. Farmaceutický priemysel vďaka svojej povahe nemá záujem na liečení chorôb. Likvidácia akéhokoľvek ochorenia ničí multimiliardový trh s liekmi na predpis. Takže farmaceutiká vyvíjajú takým spôsobom, aby len odstraňovali príznaky, nie aby vyliečili onemocnenie.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

3. Keď sa vynájdu a vyvinú účinné liečebné procedúry, najzákladnejším záujmom tohto priemyslu je potlačiť ich, zdiskreditovať a zatlačiť do úzadia tieto objavy, aby sa zabezpečilo, že ochorenie tu bude i naďalej ako základňa pre lukratívny trh s liekmi na predpis.

4. Ekonomický záujem farmaceutického priemyslu je hlavným dôvodom, prečo zatiaľ tu niet žiadneho objavu v súvislosti s liečením najbežnejších ochorení, ako je vysoký krvný tlak, zlyhávanie činnosti srdca, cukrovka, rakovina a osteoporóza a prečo sa tieto ochorenia vyskytujú teraz vo svete v epidemickom meradle.

5. Z tých istých ekonomických dôvodov teraz farmaceutický priemysel založil medzinárodný kartel pod krycím menom "Codex Alimentarius" s cieľom postaviť mimo zákon akúkoľvek zdravotnícku informáciu v súvislosti s vitamínmi a v globálnom meradle obmedziť voľný prístup k prirodzeným liečebným prostriedkom.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

6. Farmaceutické spoločnosti popri tom skrývajú pred verejnosťou informáciu o vedľajších účinkoch a rizikách liekov na predpis; často dokonca život ohrozujúce vedľajšie účinky zamlčiavajú alebo otvorene popierajú.

7. Aby tejto zavádzajúcej schéme zabezpečili status quo, zamestnávajú légie farmaceutických lobistov, ktorých úlohou je ovplyvňovať legislatívu, ovplyvňovať kontrolné agentúry a manipulovať medicínsky výskum a vzdelávanie. Na zavádzanie verejnosti používajú nákladné reklamné kampane a PR agentúry.

8. Milióny osôb a pacientov vo svete klamú dvakrát: väčšiu časť ich príjmu používajú na financovanie ziskov farmaceutického priemyslu. A v návratnosti za to im ponúkajú lieky, ktoré ani neliečia.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Berte do úvahy, že horeuvedené napísal lekár. Než tu boli farmaceutické spoločnosti, lieky vyrobené vedcami a lekármi sa používali na liečenie ochorení. Vezmite si napríklad Dr. Paula Erlicha, otca chemoterapie. Dnes sa nazdávame, že chemoterapia sa používa na liečenie rakoviny, ale chemoterapia, to je vlastne liek, pozostávajúci z chemikálií. Tá lieči chorobu liekmi. Dr. Erlich nebol ani lekár, ako ich definujeme dnes; bol to výskumník, ktorý zároveň liečil pacientov. Ide o objaviteľa tzv. "magickej guľky", takisto známej ako 606 (pretože predtým tu bolo 605 neúspešných pokusov), ktorou sa lieči syfilis. Dr. Erlich sa rozhodol to onemocnenie vyliečiť. On nemal v úmysle liečiť len príznaky. Nobelovu cenu za medicínu dostal za výskum imunitného systému.

Súčasní lekári praktizujú medicínu a keď vedci nezávisle prídu s liečbou či terapiou, ktorá sa zdá byť účinná, začnú ich prenasledovať. Vezmite si príklad Dr. Lawrencea Burtona, ktorý pred vedcami a vedeckými autormi demonštroval svoju prekvapivú liečbu, vďaka ktorej zmizli u krýs nádory v priebehu dvoch hodín. Musel nútene opustiť Spojené štáty a založiť si liečebnú kliniku na Bahamách.

Alebo si vezmite vynálezcu 714X Gastona Naessensa, ktorého požiadali aby opustil Francúzsko, pretože praktizoval liečenie bez licencie (a úspešne bez licencie liečil rakovinu). Teraz žije v Kanade a vrchnosť ho stále prenasleduje za to, že pomáha liečiť rakovinu.

Farmaceutické spoločnosti si zabezpečujú svoje zisky finančným podporovaním škôl a lekárov. Tento priemysel je najväčším sponzorom lekárskych fakúlt. Takže na školách sa vyučuje taká medicína, akú chce farmaceutický priemysel aby učili. A lekárov zase odmieňajú za to, že predpisujú isté lieky. ...

ZDROJ: http://www.protiprudu.info/povaha_americkeho_farmaceutickeho_priemyslu.html Systém je chorý a pre svoju chorobu nevidí svoju diagnózu. Je to o to horšie, že z titulu svojej špecializácie odmieta riešenie svojej choroby radikálnym rezom a všemožne sa snaží držať zabehnutého spôsobu fungovania, t.j. vytvárať závislosť svojich pacientov na liekoch. Choroba spoločnosti je natoľko v pokročilom štádiu rozkladu, že niet toho, kto by sa v tejto fáze podujal na hľadanie účinného postupu pre záchranu takéhoto pacienta.
Napriek tomu, že systém je chorý, základná veličina spoločnosti, človek, má vo svojej podstate dostatok síl na to, aby sa z tohoto systému vymanil. Zmena k lepšiemu a odmietnutie doterajšieho spôsobu fungovania akejkoľvek spoločnosti vychádza z jej vnútra. Ak ľudia, ktorí túto spoločnosť tvoria budú slepí alebo sa nechajú viesť ľuďmi, ktorí sami nevidia kam smerujú, potom je načase otvoriť si oči, prípadne zveriť vedenie ľuďom, ktorí sú osvietení svetlom pravdy a reality každodenného dňa v kontexte základných morálnych princípov, ktorým sa nespreneveria len preto, že ich ľud do tejto pozície vyberie zo svojich radov.
Myslím, teda som. Som, teda myslím. A ak myslím len na seba, znášam dôsledky tohoto myslenia. A ak ten, kto rozhoduje o mojom každodennom živote myslí iba na seba, treba ho vymeniť, aby myslel aj na nás ostatných, lebo sme mu dali svoj hlas.
A preto, vyzývam Vás sebeckí politici a sebeckí vodcovia tohto štátu, odíďte do zabudnutia a žite naďalej svoje sebecké životy a neničte životy ľudí, ktorí Vám dali svoju dôveru a Vy ste ich sklamali...
Uvoľnite svoje miesto pre ľudí, ktorí nikdy nezabudnú, že sú predovšetkým človekom pochádzajúcim z ľudu.

Erik Leitner

Erik Leitner

Bloger 
  • Počet článkov:  53
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som stopár. Keď kráčam dopredu, ostáva mi jedna noha vzadu, keď kráčam dozadu naopak. Keď kráčam doľava, ostáva mi jedna noha vpravo a opäť naopak. A tak som stále jednou nohou niekde. Preto sa snažím všade zanechať stopy. Najmä vo Vašom srdci :-)) Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

295 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

752 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

87 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu